Blogger’s Choice Awards обявиха днес, че са отчели над 200 000 вота за над 75 000 блога в класацията им, правейки ги най-голямото ни познат съзтезание за блогове. Идеята е посетители да гласуват за добавени от тях блогове, като печелившите блогъри ще бъдат показани на голяма церемония в Лас Вегас, 10 ноември тази година.
Класацията набира огромен успех от пускането си през април тази година. Какво можем да извлечем като съвети от това?
- Класациите и списъците набират все по-голяма популярност в интернет. Причината? Потребителите обичат да се чувстват ценни и да допринасят на полезни сайтове. В случая те допринасят на своите любими блогове с вот, въпреки че всеки може да гласува за колкото блога желае.
- Когато предлагате награди/признание, вие ще привлечете не само интернет потребителите, но и интернет мастърите – в случая блогърите и техните читатели.
- Създайте нещо уникално, популяризирайте го, и ще имате както успех, така и спонсори и рекламодатели.
Съветите могат да ви се струват прости, но това са ценни основи за всеки уебмастър и блогър. За да успеете и вие, трябва да следите как другите успяват, опитвайки се да постигнете и надхвърлите този успех.
