HTC-Vive-Standalone-Headset

Очаквахме да научим повече за VR слушалките на HTC с марката Vive след няколко седмици, но изглежда името им вече се появи онлайн, след като компанията подаде две заявки за търговската марка Vive Focus, свързани с „устройство с дисплей, предназначено за носене на главата“. Едната е подадена в Службата за интелектуална собственост на Европейския съюз, а другата – в Службата за патенти и търговски марки на САЩ.

До колкото знаем от слуховете до момента, единственото устройство на компанията от този тип, което предстои да бъде представено, е новият самостоятелен модул, който ще работи с VR платформата Daydream на Google и изглежда той ще се нарича Vive Focus. Хардуерът е базиран на референтен дизайн, създаден от Google в партньорство с Qualcomm и ще предлага позиционно проследяване в 6 степени с 3DOF контрол на движението и достъп до широк обхват съдържание, което вече е в Daydream, като играта Eclipse: Edge of Light или приложения като Google Street View.

Google ще бъде домакин на пресконференция на 4 октомври, на която очакваме да бъдат представени новите модели смартфони Pixel, които ще поддържат Daydream и разбира се да научим повече за Vive Focus. Подобно устройство ще бъде пуснато и в Китай, но там то няма да поддържа платформата на Google.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *