Рекламната индустрия в интернет отбеляза обещаващо начало на фискалната 2012 година с рекордните 8.4 милиарда долара приходи – с 1.1 милиарда повече от първата четвърт на изминалата година. Това отбеляза докладът Internet Advertising Report на Interactive Advertising Bureau and PwC U.S (IAB).

Намиранията на доклада се считат за най-достоверните на пазара, тъй като данните за приходи от рекламата индустрия онлайн се предоставят директно от компаниите, предоставящи рекламни платформи.

Онлайн рекламата – растяща индустрия

„Повече интернет потребители от всякога използват интернет за да се информират в ежедневия си живот – през компютри, таблети и смартфони“, споделя Рандал Ротенберг, президент и главен мениджър на IAB. Като пример в началото на тази седмица стана ясно, че 900,000 устройства с Android се активират на пазара всеки ден (Mashable).

Тенденциите на растеж в интернет рекламната индустрия (1996 - 2012)

Ротенберг допълва: „Маркетьорите и агенциите очевидно – и мъдро – инвестират повече капитал в достигането на потребителите в дигиталния свят.“

„Дигиталните медии провокират въображението на потребителите и маркетьорите все повече се обръщат към интерактивната реклама за разпространяване на своите послания“, каза Шерил Мейн, вицепрезидент на IAB.

Разгледайте прессъобщението за доклада.

Facebook – лидер, но докога?

В началото на тази година, от eMarketer направиха прогноза, че рекламните приходи на Facebook ще достигнат 5 милиарда долара, въпреки че според агенцията те постепенно ще намалеят през следващите няколко години, през които Google ще надмине социалният гигант по продажби на реклама.

Глобални приходи на Facebook (2011 - 2014)

Рекламата, източник на почти всички глобални приходи на Facebook през 2009 и общо 95% през 2010 година, все още има решаваща роля за компанията, но този процент намалява с всяка година.

До края на фискалната 2012, от eMarketer прогнозират рекламата да представлява 83% от тоталните приходи на Facebook, особено след като гигантът се обърна към инвеститори за допълнително финансиране на растеж.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *