Немската платформа за мобилен маркетинг Trademob откри в ново проучване, че 40 процента от кликовете на мобилни реклами са практически безполезни. Причината се намира в това, че кликовете са резултат от объркване или измама.
Trademob – която агрегира повече от 100 мобилни рекламни платформи, изследвала над 6 милиона клика в глобалния уеб. Оказва се, че измамните кликове на реклами, направени с цел печалба, се превръщат във все по-голям проблем. Те спадат и в двете категории – измама от страна на сървъра и измама от страна на ботове/посетители.
Представител на Trademob сподели за GigaOM, че около 8% от общия брой кликове в проучването са осъществени от създателите на приложения, които използват сървър за регистриране на фалшиви кликове – и за получаване на съответната печалба. Понякога дори скриват една банер реклама зад друга, за да получат двойна печалба при клик. Тези два метода допринасят за 10% от всички кликове на мобилни реклами.
Но още по-голямо предизвикателство за мобилната реклама са погрешните кликове. Pontiflex направиха собствено проучване миналата година, където 47% от потребителите на приложения отговориха, че повече кликват на реклами случайно, отколкото нарочно – тоест привлечени от рекламното послание.
така си е! има портал за печелене от тези кликове. А за погрешните кликове не знам, аз по-принцип кликвам върху това което искам да видя!